Albumy i inne fotografia ślubna Love Needs

Informacje...

JAK WYBRAĆ ZDJĘCIA

Przygotowałem tutaj krótki 5 minutowy filmik prezentujący możliwości Waszej galerii oraz omówiłem to jak wybrać zdjęcia do StoryAlbum i do wywołania odbitek.

W drugi filmik który przygotowałem jeszcze krótszy bo tylko 3 minutowy, pokazuję jak wykorzystać w naszej galerii koszyk do wyboru zdjęć do dodatkowego albumu czy też zakupu odbitek ? 

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania to śmiało piszcie! A ja na nie jak naszybciej odpowiem i pomogę.


Sesja narzeczeńska Love Needs Fotografia Ślubna Poznań

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

Pierwsze pytanie jakie słyszę

> CO MAMY PRZYGOTOWAĆ NA SESJĘ?

Ja odpowiadam

> PO PROSTU BĄDŹCIE, ZABIERZCIE ZE SOBĄ UŚMIECH I PRZEJDZIEMY SIĘ NA SPACER…

Sesja narzeczeńska Szczecin Love Needs
Narzeczeńska sesja Szczecin Fotografia Ślubna Love Needs

Każda para jest inna, każda para jest wyjątkowa ale wszystkie pary łączy jedna rzecz… kochacie się. A moim zadaniem jest to żeby uchwycić to na zdjęciach, opowiedzieć historię o Waszej miłości. Na którą składają się Wasze uśmiechy, spojrzenia, dotyk, gesty a nawet oddech…

Jak już wspomniałem “zaplanujmy” miło spędzić czas. Możecie zabrać mnie tam gdzie się spotykaliście na swoich pierwszych randkach. Możecie pokazać mi gdzie chodziliście na pierwsze spacery. I możemy też się przejść tam gdzie doszło do waszych zaręczyn!

Pierścionek zaręczynowy, sesja narzeczeńska Szczecin Love Needs
Plenerowa sesja narzeczeńska Szczecin Love Needs

Możliwości mamy dużo! Być może znajdziecie ochotę na to a żeby wyskoczyć na krótki weekend za granicę! Wspaniałe miejsca są na wyciągnięcie ręki i kosztem tanich biletów… a gdziekolwiek mnie nie zabierzecie to Wiecie, że to Wy będziecie najważniejsi i to wszystko o czym już wspomniałem…

> …WASZE UŚMIECHY, SPOJRZENIA, DOTYK, GESTY A NAWET ODDECH…

Te zdjęcia są o Was i o Waszej miłości!

Love Needs Plenerowa sesja narzeczeńska
Love Needs sesja narzeczeńska Szczecin

### PODPOWIEDŹ 1
Na sesji będziecie przede wszystkim sobą, jeśli lubisz luźne zwiewne sukienki to taką ubierz. Jeśli lubicie wspólnie pić prosecco weźcie je ze sobą… zrobimy z niego użytek ?

### PODPOWIEDŹ 2
Zapewne poroszę Was żebyście byli blisko siebie, żebyście skupili się na sobie, patrzeli sobie głęboko w oczy… żebyście powiedzieli drugiej połowie za co ją kochacie i jak bardzo jesteście dzięki niej szczęśliwi… Wiece co? Zaczyna się dziać…

### PODPOWIEDŹ 3
Kochacie muzykę ona Was rozluźnia, uspokaja i wprowadza w wyjątkowy nastrój, powiedźcie mi o tym, przygotujcie playlistę na Spotify ja wezmę przenośny głośnik z którego będzie się sączyć Wasza muzyka…

Nie będziemy się nudzić!

Para na sesji narzeczeńskiej Szczecin Fotografia Ślubna Love Needs
Para na sesji narzeczeńskiej Szczecin Fotografia Ślubna Love Needs 2
Para na sesji narzeczeńskiej Szczecin Fotografia Ślubna Love Needs 3
Para na sesji narzeczeńskiej Szczecin Fotografia Ślubna Love Needs 4

Sesja plenerowa pałac Baborówko Love Needs Fotografia ślubna

Nasza lista firm

o tak, jak wyżej “gdybyśmy tylko byli przed…” Jest to lista ludzi za których jesteśmy w stanie ręczyć. A z niektórymi nawet, spotkaliśmy się na własnym ślubie.

 

Tak więc, jeśli tylko mają jeszcze wolny termin to naprawdę warto!


### MUZYKA


JQDTEAM – Jakub Dębowski www.facebook.com/jqdteam

To jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, wieloletni radiowiec, DJ a do tego wspaniały człowiek. Stworzył wspaniały zespół a to co robią dodatkowo ze światłem… Tak, chyba nie muszę wskazywać palcem kto był odpowiedzialny na moim ślubie za światło, muzykę, dźwięk sam Jean Michael Jarre nie, Jakub Dębowski!

Kuba Krawczyk – DJ www.facebook.com/panowieodmuzyki

Sprawa jest klasycznie prosta jak nie Jakub no to Kuba i nie będę się tu za bardzo rozwodzić ?

### VIDEO


Alpaka Wedding Videography www.alpakaweddings.pl

Tak i to jest ten moment kiedy mogę to napisać. Nie chciałem i nie miałem filmu na swoim ślubie, a wiecie dlaczego? Bo nie znałem Bartka!

Kroniqa Filmy Ślubne www.kroniqa.pl

Bo to wygląda tak, że jak bym zamówił na swój ślub Alpake to Kroniqe też innej opcji niema!

### DEKORACJE


INNA Studio www.facebook.com/innastudio.mr

i powiedzieć, że to co czarują zapiera dech w piersiach to by było za mało, dużo za mało

Kwiaty&Miut Kwiaciarnia www.facebook.com/kwiatyimiut

ooo jeśli o nich nie słyszeliście, nie widzieliście to czas to nadrobić serio, serio

### MAKE UP


Delfina Kardaś Kotlicka Makeup Artist www.facebook.com/delfinakardaskotlicka

O tak Delfina to jest mistrzyni pędzla + Kasia ta do Zaczarowanych warkoczy i mamy dream team!

Maja Ogonowska – Make Up www.facebook.com/ogonowskamakeup

### HAIR ARTIST


Zaczarowane warkocze – pracownia ślubna www.facebook.com/ZaczarowaneWarkoczePL

To co Kasia robi z włosami, toż to magia jakaś jest….

### OBRĄCZKI


Inne obrączki www.inneobraczki.pl

Najpiękniejsze obrączki jakie widziałem i bez problemu jak widzę te od Andrzeja to od razu bez wachania wiem że to od niego!

### SUKNIE


Place for dress www.placefordress.pl

To jest bardzo właściwe miejsce do rozpoczęcia poszukiwania tej wyjątkowej sukni...


Albumy i inne fotografia ślubna Love Needs

Albumy i inne

WASZE WSPOMNIENIA WYMAGAJĄ PIĘKNEJ OPRAWY

Albumy Love Needs

To co staram się Wam przekazać to jak najwspanialsze zdjęcia, dzięki którym wspomnieniami będziecie mogli wracać do tego wyjątkowego dnia!

Przykładam bardzo duża uwagę do detali dlatego, wiem i jestem przekonany, że StoryAlbumy, StoryBook’i, odbitki, wspaniałe pokrowce na nie są najwyżej jakość. Ponadto są naszej rodzimej Polskiej produkcji!

Za każdym razem, każdy album który odpakowuję w celu przeprowadzenia ostatniej kontroli przed oddaniem i zapakowaniem dla pary, wydobywa się zemnie takie

> SSSSSYYY, OOOO TAKKKKKK, BOSKIII

A oprawy… są takie że chce się je dotknąć policzkiem… słuchajcie to jest 100% prawdy i jest to na moim instatosy (www.intagram.com/andrzejewskipawel) kiedy przyszły StoryAlbumy par i wypakowywałem je przy mojej ukochanej wtedy 18 miesięcznej córeczce Anastazji. Podeszła i dotykała je policzkiem!

A w tym roku Wincent, wiecie co zrobił? Wincent to syn Magdy i Macieja ma 4 lata. Spotkałem się z nimi późnym wieczorem u nich w domu. Wchodząc “wywołałem” Wincenta z jego pokoju, to on dyktował warunki tego pleneru

Sesja plenerowa Poznań Love Needs Fotografia Ślubna

ale wracając do meritum, ochoczo zabrał się za rozpakowywanie albumu i jak już go wypakował to – TAK, dotknął go po czym przytulił się i pomiział go policzkiem! KONIEC

Poza tym otrzymujecie PenDrive w specjalnie zaprojektowanym etui przy wykorzystaniu Waszych zdjęć, o tak robi WOW… ale to nie koniec, wiecie o co pary pytają jak się spotykamy na odbiór?

> TY TO SAM PAKUJESZ?

Tak pakuję sam, zawsze lubiłem pakować prezenty na gwiazdkę i tutaj też przejawia się moja dbałość o detale.


Kiedy dostaniemy nasze zdjęcia Love Needs Fotografia Ślubna

Kiedy dostaniemy zdjęcia

Staramy się zaspokoić przede wszystkim Wasze oczekiwania ale i najbardziej wymagających gości, bo to od nich słyszycie

NO KIEDY TE ZDJĘCIA BĘDĄ?

I tak do kilku dni od ślubu staramy się podesłać tak zwaną sklejkę, o taką

Sklejka Fotografia Ślubna Love Needs Poznań

myślę że powinna ona uspokoić na jeszcze kilka dni tych najbardziej ciekawskich ?

Do dwóch tygodni od wesela otrzymujecie dostęp do galerii na hasło. Oddzielne hasło jest dla Waszych gości oddzielne dla Was. W galerii znajdują się zdjęcia po autorskiej obróbce zgodnie z ilością na jaką zawarta została umowa.

Wy widzicie je wszystkie. Goście logujący się na swoje hasło widzą około 200 kadrów. Otrzymują przyjemną do obejrzenia historię tego dnia. Oczywiście jeśli uznacie inaczej możecie udostępnić im w galerii więcej zdjęć.

Cały opis jej funkcjonowania, ustawiania zdjęć nie widocznych dla gości, wyboru zdjęć do odbitek, albumu, otrzymacie wraz z dostępem.

Jeśli robiliśmy sesję narzeczeńską lub plener innego dnia to zdjęcia również otrzymujecie w galerii w odstępie dwóch tygodni.

Zdjęcia do StoryAlbumu wybieracie w przeciągu 14 dni od udostępnienia wspomnianej galerii. Przed wysyłką do druku otrzymujecie na maila projekt do akceptacji. Oraz wzornik do wyboru koloru i materiału z jakiego zostanie wykonana oprawa.

StoryAlbumy, pendrive, odbitki gotowe są do odbioru po 4 do 8 tygodniach od Waszej akceptacji projektu StoryAlbumu. Uzależnione to jest od obłożenia produkcyjnego na introligatorni. Tak – są robione ręcznie. Do poczytania o nich zapraszam tu → Albumy i inne cuda które dostaniecie

To chyba tyle ? jak zawsze jeśli tylko kłębią się Wam jakieś pytania to śmiało pytajcie.


Dzień ślubu, co warto wiedzieć? Love Needs fotografia ślubna Poznań

Dzień ślubu, co warto wiedzieć?

Chcemy żebyście traktowali to jako dobre rady. Możecie z nich czerpać w takiej rozpiętości jak tylko będziecie chcieli i czuli potrzebę. Ten dzień jest jednym z najważniejszych dniu w Waszym życiu i jak to jest z tymi ważnymi chwilami również i stresujący. To zaczynajmy…

Będzie to kilka kroków którymi przeprowadzimy Was przez dzień ślubu ale nie tylko. Wskazówki te mogą zaowocować jeszcze piękniejszymi kadrami…

KROK 1 – SESJA NARZECZEŃSKA

Jest to pierwsza okazja do tego a żebyśmy spędzili razem troszkę czasu. W takcie tej sesji Wy łapiecie luz i naturalność przed obiektywem, ja Was poznaję. Wspólnym mianownikiem będą jeszcze bardziej naturalne kadry i Wy nie skrępowani w tym ważnym dniu który zbliża się wielkimi krokami. Ale najlepiej zrobić taką sesję przynajmniej na kilka miesięcy przed ślubem. Troszkę można też tej sesji poczytać tu → Sesja narzeczeńska – co, jak i w ogóle po co?

KROK 2 – PRZYGOTOWANIA DO ŚLUBU

Zadbajcie o miejsce w którym będziecie się przygotowywać. Niech ważne dla was przedmioty stanowią całość tego otoczenia. Ulubione wspólne zdjęcie, ulubione książki, przedmioty sentymentalne nie to będzie z Wami, niech Was otacza ale w ładzie. Bez względu czy to będzie pokój w rodzinnym domu, pokój hotelowy, ogród niech tam będzie cząstka Was. Zadbajcie o to żeby ktoś z najbliższych Wam towarzyszył w trakcie ubierania im więcej najbliższy na tym etapie tym ciekawsze interakcje a co za tym idzie kadry

PANNA MŁODA:

Pamiętaj o detalach, które budują cała otoczkę: specjalny wieszak do sukni niech wisi w widocznym miejscu tak bym mógł zabrać ją na krótki spacer i znaleść jej idealne miejsce do zdjęcia. Przed ubieraniem sukni miej na sobie coś kobiecego i subtelnego, bo szlafrok w krowy może nie prezentować się tak dobrze jak na przykład też szlafrok ale satynowy w stonowanych kolorach.

Przygotowania ślubne Love Needs

Wszystkie dodatki przygotuj proszę w jednym miejscu tak bym mógł i je zabrać na zdjęcia (pierścionek zaręczynowy, obrączki, zaproszenia na Wasz ślub, biżuteria, szpilki), chyba już zauważyliście, że lubię im pościć chwilę uwagi i stworzyć wyjątkowe kompozycje. Tak – dobrym pomysłem jest sącząca się ulubiona muzyka z głośnika, wprowadza Cię w nastrój i uspokaja. Jeśli tylko jakiś inny przedmiot, rzecz jest

dla Ciebie ważna, proszę powiedz mi o tym a ja będę Ci bardzo za to wdzięczny. Na koniec przygotowań może z osobami które Ci towarzyszyły chciałabyś wypić lampkę szampana? Świetny pomysł ale zadbaj o to wcześniej żeby był schłodzony.

PAN MŁODY:

Jeśli umówisz wizytę u barber na ten poranek to z miłą chęcią udam się z Tobą, jeśli nie będzie Was dzielić 50 km odległości to poświęcę tyle samo uwagi co Twojej narzeczonej. Do Ciebie też mam prośbę żebyś coś przygotował. I są to spinki do mankietów, muszka / krawat / musznik, buty, butonierkę, zegarek ten na rękę jeśli będzie Ci towarzyszył i tak samo młot Thora jeśli też… Również w takcie Twoich przygotowań miej koło siebie swojego światka i najbliższych.

Przygotowania Pana Młodego Love Needs

KROK 3 – CEREMONIA

Wchodząc do kościoła, urzędu, podążając do urzędnika na ślubie plenerowym, w każdej z tych sytuacji – patrzcie przed siebie, na gości nie w ziemię. Idźcie wolno tak by wszyscy mogli się na Was napatrzeć.

Ceremonia kościelna, fotografia ślubna Love Needs

Jeśli tata wprowadza córkę, również róbcie to wolno, uścisk ręki z przyszły zięciem też niech będzie wyraźnie zaznaczony jak i ostatni pocałunek w czoło przez ojca.

Jeśli ksiądz przychodzi po Was i wprowadza to nie musicie iść pół kroku za nim. Jak już się obróci od Was i ruszy w kierunku ołtarza odczekajcie chwilę i dopiero ruszcie.

Na Wasz dzień zaplanowane jest to jeszcze inaczej, przedyskutujmy to, powiedzcie mi jak to widzicie a ja postaram się coś podpowiedzieć.

Co bardzo ważne, poproście najbliższą rodzinę, gości a żeby usiedli od pierwszych ławek / krzeseł. Bo kiedy goście siadają od 3/4, czy połowy to wygląda to tak jakby duża część nie przybyła. Warto też pamiętać o świadkach niech ich krzesła nie znajdują się zaraz za Wami, dajcie sobie troszkę przestrzeni i dodatkowo rozsuńcie ich krzesła ale niech nadal pozostają widoczni a nie w ławkach z najbliższą rodziną.

Podczas ceremonii – skupcie się przede wszystkim na sobie bo to sobie będziecie składać przysięgę. Nie bójcie się okazywać sobie czułości. Głębokie spojrzenia, mrugnięcie, trzymanie się za ręce a nawet subtelny pocałunek w policzek tak by druga połowa czuła że jesteś tak blisko ja tylko możesz… kocham chwytać takie momenty.

Przysięgę powtarzajcie stojąc zwróceni do siebie, patrząc głęboko sobie w oczy, zakładając powoli obrączki. TO JEST WASZA CHWILE nie spieszcie się! Po przysiędze nie musicie czekać na pozwolenie księdza ani prosić o zgodę możecie się pocałować! Niech też to trwa chwilę, od teraz jesteście już na zawsze jesteście razem i dla siebie.

Przysięga ślubna Love Needs Fotografia Ślubna Poznań

Wyjście z kościoła, powtórzę to co napisałem tu

> I ostatni punkt … o którym często się zapomina to wyjście i warto a żeby w trakcie kiedy Wy klęczycie i modlicie się po ceremonii. Świadkowie wstają i proszą gości dyskretnie o opuszczenie kościoła. Kiedy goście wyjdą wychodzicie Wy. Bo chyba nie chcemy wychodzić z kościoła jako pierwsi przed pusty kościół lub co gorsza wchodzimy a bokami przeciskają się goście i w samym wyjściu mamy ścisk jak przy wysiadaniu z autobusu w godzinach szczytu.

Tuż po przekroczeniu progu możecie okazać sobie uczucia pocałunkiem i postawić na ekspresję a z całą pewnością będzie pięknie.

KROK 4- KRÓTKI PLENER TEGO SAMEGO DNIA

Są dwie rzeczy które można spiąć w klamrę krótkiego pleneru i jedna dodatkowa.

Zachęcam każdą parę do wykonania zdjęcia grupowego, po obiedzie, przed pierwszym tańcem. W tym momencie DJ/zespół prosi gości o powstanie i zaprasza do zdjęcia grupowego. Mamy wszystkich gości, spokojnych bo najedzonych, nigdzie nie zdążyli się rozejść. Po zdjęciu grupowym wszyscy zaproszeni są na pierwszy tanie jeśli takowy planujecie. Tak zdjęcie grupowe jest ustawione, tak zawsze znajdzie się ktoś to się sobie na nim nie podoba, ale mamy na jednej fotografii wszystkich zaproszonych gości i nawet nie wiecie jaką wartość będzie miało to zdjęcie na którym jesteście wszyscy razem a za czas jakiś zacznie kogoś z tego zdjęcia brakować…

Po pierwszym tańcu i najlepiej w złotą godzinę, czyli na godzinę przed zachodem kiedy światło jest najpiękniejsze w swej postaci do zdjęć “porywam” Was na krótki plener. Wykorzystujemy najbliższe tereny, które otaczają miejsce wesela. Uwierzcie większość gości nie zauważy Waszej nieobecności, a zabawa będzie trwać. Jest to bardzo krótki czas, maksymalnie do 30 minut.

Plener w dniu ślubu Love Needs Fotografia Ślubna

Chcę kilkoma pięknymi portretami oraz kadrami pełnymi Waszej miłości uwiecznić “gorące” uczucia z tego dnia. Plener jeśli będzie kieruje się już innymi regułami i zapewne będzie to inna fryzura makijaż… Naprawdę warto.

Przed tym jak skupię się na Was wykonujemy tak zwane grupówki, zdjęcia z rodzicami, świadkami, rodzicami chrzestnymi, dzidkami czy najbliższymi znajomymi. Są to bardzo ważne zdjęcia bo to one najczęściej lądują w ramce na biurku u taty lub w specjalnej ramce w salonie! Ważne żebyśmy zadbali o to aby te osoby wiedziały że takie zdjęcia będą wykonywane i kiedy, żeby nie tracić czasu na szukanie tych osób.

Całość grupówki i Wasz krótki plener to maksymalnie 30 minut.

Jeśli plan dnia jest tak napięty, że nie uda nam się wyrwać na złotą godzinę wtedy w wolnej chwili wykonujemy zdjęcia wykorzystując wnętrze miejsca gdzie odbywa się wesele.

KROK 5 – ZDJĘCIA NA WESELU

Przebieg punktów kulminacyjnych będziemy mieć ustalony więc nie pozostaje Wam nic innego, niż się świetnie bawić na własnym weselu z najwspanialszymi gośćmi.

Wesele fotografia ślubna Love Needs

Mogę jedynie prosić a żeby pierwszy taniec trwał dużej niż 30 sekund… Tak wiem że świetnym wyjście jest po ów 30 sekundach poprosić gości o dołączenie. Ale To jest Wasz pierwszy taniec pamiętajcie o tym. Ja jestem osobą totalnie nie tańczącą, nie poszliśmy na nauki tańca ponieważ zabrakło nam czasu. Ale na pierwszy kawałek wybraliśmy utwór John Legend – “All of Me” – znacie? To jest 5:07 napiszę słownie pięć minut i siedem sekund, zatańczyliśmy go z moją ukochaną Mileną całego od pierwszej do ostatniej sekundy. Zatańczyliśmy to dużo na wyrost powiedziane. Bujaliśmy się czasami wypuściłem Milenę z obrotem za co dostałem głośne owacje od moich gości. Ale to było nasze pięć minut, zdążyłem powiedzieć Milenie jak bardzo się cieszę że tu z nią jestem i jak bardzo Ją kocham…

Ps. 1. Z tego wzruszenia zapomniałem o jeszcze jednym. Możecie obsługę poprosić wcześniej o to a żeby napoje podawane były w szklanych naczyniach. Znacznie lepiej się prezentują z pięknymi dekoracjami stołów o które zadbaliście niż plastikowe butelki.

Ps. 2. Aha na dwa tygodnie przed ślubem otrzymacie specjalnego maila, w którym są te wszystkie istotne punkty zawarte.

PAMIĘTAJCIE BY BYĆ SOBĄ, DUŻO SIĘ UŚMIECHAĆ, OKAZYWAĆ SOBIE BLISKOŚĆ! A Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BĘDZIE PIĘKNIE!

Fotografia ślubna z plenerem tego samego dnia Love Needs Poznań
Love Needs plener w dniu ślubu

Nasze PRIORYTETY, JAK fotografujemy i DLACZEGO MY? Love Needs fotografia ślubna

Nasze priorytety, jak fotografujemy i DLACZEGO MY?

Bardzo chcemy opowiedzieć Waszą historię tego dnia. A na ten dzień budowany jest z wielu czynników, momentów, chwil w których przeplatają się historie osób, które są blisko Was ale też przede wszystkim Wasze. Są to interakcje w które wchodzicie i my ich nie zaburzamy, nie reżyserujemy, nie ingerujemy w nie. Tworzymy opowieść reportażem.

Reportaż ślubny Love Needs fotografia ślubna Poznań

Chcemy by zdjęcia budziły wspomnienia poprzez emocje jakie są na nich w czystej postaci. Tego dnia poszukujemy tych chwil, ułamków sekund w taki sposób a żebyśmy też byli jak najmniej widoczni. Nie znikniemy ale też nie będziemy brylować na parkiecie ?

Bardzo starannie przygotowujecie się do tego dnia, poświęcając na to dużo energii, pieniędzy i czasu. I jest to oczywiste bo taki dzień jest raz w życiu. A po tym dniu z czasem zostają tylko wspomnienia i zdjęcia dzięki którym możemy wracać do tych chwil. Warto postarać się aby te drugie były tak piękne jak wspomnienia.

To dlaczego my? Bo nam zależy, z całą pewnością nie mniej niż Wam. Czerpiemy z tego dużo więcej niż może się wydawać. Fotografia ślubna jest dla nas pasją, odskocznią od dnia codziennego, jest to świat w który wchodzimy, każdej pary świat jest inny ale każdy jest przepełniony miłością, radością, szczęściem i ogromem uczucia.

Plener ślubny Islandia Love Needs fotografia ślubna

Będąc na każdym ślubie z osobna uświadamiamy sobie jakie to szczęście mieć drugą osobę obok, żyć z nią i dla niej. I… szczerze kochamy to co robimy dla NASZYCH PAR.

Mnie (Paweł) fotografią zaraził mój kolega z dzieciństwa a po dziś dzień jest moim przyjacielem. I na początku swojej przygody z reportażem ślubnym powiedziałem do Hubcia

… JAK ZACZNĘ CHAŁTURZYĆ TO MI PRZYWAL, ŻEBYM WIEDZIAŁ ŻE TRZEBA SKOŃCZYĆ I NIE PSUĆ CZYIŚ WSPOMNIEŃ…

do dziś sytuacja ta nie nastała a już nie raz od Hubcia słyszałem

… PODZIWIAM CIĘ I NIE MAM POJĘCIA SKĄD TY CZERPIESZ TĄ ENERGIĘ ŻEBY CAŁY CZAS ZNAJDOWAĆ W TYM FRAJDĘ…


JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ NASZ PLENER?

Pytania do fotografa

Przygotowaliśmy pytania jakie chyba powinny paś na spotkaniu z fotografem tym, który to ma być odpowiedzialny za najważniejszą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia jakim jest ŚLUB. Tak więc nie przedłużając zapraszamy do krótkiej listy pytań i odpowiedzi do fotografa.

CZY MAMY ZAPEWNIĆ TRANSPORT I NOCLEG?

Nie macie, i o tym jeśli tylko mamy możliwość to przypominamy naszym parom. Nasz oferta jest ALL IN ONE, nie ma żadnych dopłat za dojazd w dniu ceremonii.

JAK SIĘ UBIERACIE TEGO DNIA?

Tak, a żeby się nie wyróżniać i wtopić w tłum waszych gości. Są to ciemne spodnie i koszula. To zależy którą uprasuje mi żona ? Milena natomiast ma troszkę większy wachlarz, po prostu ma bogatszą szafę.

CZY ZDJĘCIA SĄ „OBROBIONE” I W JAKIEJ FORMIE JA DOSTAJEMY?

Jasne – każde z dokładnie wyselekcjonowanych zdjęć zostaje poddane obróbce. Zdjęcia otrzymujecie na pendrivie, który posiada dedykowane ekskluzywne etui. Zdjęcia te gotowe są do druku w każdym fotolabie jednak zalecam wywoływanie odbitek u mnie. Dlaczego? Zapytaj a z miłą chęcią Wam o tym opowiem(format jpeg od 12 do 21 megapixeli)

ILE ZDJĘĆ OTRZYMUJEMY?

To zależy od wybranego pakietu, ponadto zawsze istnieje możliwość dokupienia zdjęć lub też całego wykonanego materiału zdjęciowego.

CZY MOŻNA COŚ ZMIENIĆ W ZAPROPONOWANYCH “PAKIETACH”?

Jasne, stworzone są one na podstawie już kilkunastu lat doświadczeń z Parami Młodymi, jednak każdy ma inne oczekiwania. Dlatego też, możemy razem usiąść i stworzyć coś specjalnie dla Was.

CZYM DLA WAS JEST FOTOGRAFIA ŚLUBNA I CO NAJBARDZIEJ LUBICIE W SWOIM ZAWODZIE?

Pozwolicie że tutaj posłużę się moim ulubionym cytatem“Photography for me is not looking, it’s feeling. If you can’t feel what you’re looking at, then you’re never going to get others to feel anything when they look at your pictures.” A to co najbardziej lubimy to poznawać Was, rozwijać swoją pasję z której czerpiemy przyjemność pełnymi garściami. Wspaniale jest w życiu robić to co się kocha a my kochamy fotografię na dodatek z nutką miłości i uczucia Waszego! Co więcej jest to nasza pasja gdyż na codzień zajmujemy się czymś zupełnie innym.

UŻYWACIE LAMPY BŁYSKOWEJ NP. W KOŚCIELE?

Nieeee, wiecie ile spojrzeń byłoby skierowanych na nas w takiej sytuacji? A to zdecydowanie Wy macie być w centrum uwagi! Jeśli używamy lampy to jest to ostateczna ostateczność. Staramy się jak najwięcej emocji i sytuacji tego dnia zarejestrować z boku, nie rzucając się w oczy, jak najmniej zauważalnie. I dysponujemy sprzętem, który pozwala nam na zrobienie dobrych zdjęć w dyskretny sposób.

CZEGO NIE WIDZĄ INNI, A DOSTRZEGACIE TY WY?

Na jednym z uniwersytetów wykonano badania i okazało się, że przeciętny człowiek oglądając zdjęcie dokonuje około 200 ruchów gałek ocznych, gdzie fotograf wykonuje ich ponad 1000 ? i to kolejny dowód na to, że fotografia ślubna wymaga tego kogoś kto dostrzeże więcej niż kuzyn czy wujek z aparatem ?

BĘDZIEMY MOGLI ZOBACZYĆ NASZE ZDJĘCIA ONLINE?

Jasne – przez 12 miesięcy będą one w specjalnej galerii do której dostęp będzie na hasło znane Wam i osobom którym je przekażecie ? co więcej Wasi goście mają osobny dostęp co pozwala na wykorzystanie wielu ciekawych możliwości tej galerii. Co więcej z jej poziomu można zamówić odbitki a nawet i StoryAlbumy czy też StoryBook’i

CZY JESTEŚCIE JAKOŚ ZABEZPIECZENI PRZED AWARIĄ SPRZĘTU?

Jak najbardziej i jest nam znana złośliwość rzeczy martwych. Dlatego przy sobie mamy zapasowe body, z którego też w trakcie Waszej uroczystości korzystamy naprzemiennie. Zdjęcia zapisywane są na kilku kartach pamięci, a w trakcie wesela archiwizowane na drugim dysku i laptopie.

JAKI JEST DODATKOWY KOSZT JEŚLI PLENER MIAŁBY SIĘ ODBYĆ XXX KILOMETRÓW OD MIEJSCA ŚLUBU?

Nie ma żadnego! Wystarczy że jedziemy na plener waszym autem. Jeśli miałbym “dobić” do Was nad morze, w góry czy gdziekolwiek, to zawsze bierzemy pod uwagę najtańszy środek transportu i jeśli np. jest to PKP, to kosztem będzie zwrot wartości biletu.I nie musi to być pierwsza klasa ?

JAKIE WASZYM ZDANIEM SĄ NAJWAŻNIEJSZE CZYNNIKI DECYDUJĄCE O DOBRYM ZDJĘCIU?

Moment, światło, kadr i autorski post processing, tym charakteryzuje się dla nas fotografia ślubna. A czynnikiem decydującym i zapinającym to w całość są emocje!

NA JAKIM SPRZĘCIE PRACUJECIE?

Od lat pracujemy na sprzęcie Sony oraz Canona i obiektywach stało ogniskowych o wysokiej jasności… Ale to co dla nas się liczy to nie czym a jak i efekt końcowy, który ma stać się najpiękniejszą pamiątką na zawsze!

GDZIE BĘDZIE SESJA PLENEROWA, MACIE SWOJE MIEJSCÓWKI?

Oj, to nie chodzi o nasze miejscówki, ta sesja ma odzwierciedlać Was! To mają być wasze miejsca i nie ma takiego stwierdzenie „w naszej okolicy nic ciekawego niema”. W to nie uwierzymy! Gdzie byliście na pierwszym spacerze, gdzie najchętniej spędzacie razem czas? Z każdego miejsca jesteśmy w stanie wyciągnąć ciekawe kadry, które zapamiętane będą na długie lata. Oczywiście w trakcie rozmowy z Wami i poznania Was, podpytamy co się Wam podoba ? i mamy taką tajną listę ze zdjęciami wielu miejsc które służą naszym parą jako inspiracja. Dzielimy się dostępem do tej naszej listy po tym jak zdecydujecie się, że to my będziemy odpowiedzialni za rejestrację wspomnień z tego wyjątkowego dnia.

CZY PRACUJECIE POZA WIELKOPOLSKĄ I POZNANIEM?

Tak, oczywiście, nie ograniczamy się tylko do zdjęć w Poznaniu. Wykonaliśmy już zdjęcia w kilkunastu miastach jak np. w Wrocławiu, Gdańsku, Koninie, Łodzi, Warszawie. A Twoje miasto może być kolejnym na naszej mapie podróży do Par Młodych ?

A CO Z POZWOLENIEM NA FOTOGRAFOWANIE CEREMONII?

Posiadamy pozwolenie i ukończony kurs. Ponadto, jeśli to tylko możliwe, przed ceremoniom pojawiamy się w zakrystii, aby przedstawić się księdzu i wysłuchać jego szczególnych uwag, jeśli takie oczywiście posiada. W końcu wszyscy tego dnia pracujemy na Wasze wielkie święto.

JAKI JEST OKRES OCZEKIWANIA NA ODBIÓR NASZEGO MATERIAŁU?

Maksymalny czas to 100 dni od pleneru. Wybór zdjęć następnie obróbka, projekt StoryAlbumu, jej produkcja, wszystko to są to bardzo czasochłonne procesy których nawet nie zamierzam przyspieszać gdyż jakość jest tutaj najważniejsza. Ponadto przy określaniu tego czasu wzięte jest pod uwagę wile czynników, które mogą się przytrafić i wydłużyć czas oddania Waszej pamiątki. Natomiast średni czas z poprzedniego sezonu to około 40 dni


FAQ Love Needs fotografia ślubna Poznań

F.A.Q.

F.A.Q. CZYLI NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dlatego będzie mi bardzo miło jeśli zerkniecie na nie i mam nadzieję, że moje odpowiedzi staną się rozwiązaniem waszych pytań i wątpliwości.
~
Znajdzie też tutaj pytania, o których nawet ja nie miałem pojęcia, że mogą być ważne do puki nie zorganizowałem swojego ślubu ?
~
Pierwsze 18 pytań, które powinien mieć chyba zadane każdy fotograf który ma być odpowiedzialny za Waszą pamiątkę, znajdziecie na mojej stronie o tutaj → Pytania od Par
~
A teraz zajmijmy się pytaniami, które zadajecie już na spotkaniu ?

Nie mamy jeszcze nikogo od video, czy na coś musimy zwrócić uwagę przy wyborze? I jak wygląda Twoja współpraca z filmowcami?


Zawsze wychodzę z założenia, że wszystko zależy od ludzi jakich spotykamy a dużo można zdziałać rozmową. Tak samo jest i w tym wypadku, jest wiele ekip filmowych z, którymi współpracę ciepło wspominam ale zdarzały się i takie gdzie sama myśl mrozi krew w żyłach. Celem nadrzędnym moim i osoby tu dzież osób od filmu powinno być nie zaburzanie biegu wydarzeń, pamiętanie o Tym że nie jesteśmy sami oraz to, że ma to być jak najwspanialsza Pamiątka dla Was. I moim zdaniem jest kilka kwestii o które warto zapytać a odpowiedzi rozświetlą Wam drogę decyzyjną ?

– czy gdziekolwiek będzie rozstawiane oświetlenie (kościół, sala)? I takiej sytuacji stanowczo mówmy nie.– czy w trakcie przysięgi rozstawione zostaną kamery na statywach? Oczywiście trzymamy się tego co powyżej – nie.– warto zapytać o ubiór, bo raczej nie wpisuje się w obraz ceremonii t-shirt z logo firmy i być może do tego jeszcze brudne adidasy. Jeśli filmowcy będą pracować w odległości od Pary takiej jaką zachowuje mucha przylepiona do lepu, to w takiej sytuacji również chyba lepiej jeśli ów wykonawcy będą wpisywać się stylistykę gości a nie rzucali się w oczy swoją “indywidualnością”– można również wprost zapytać czy w trakcie realizacji mają na uwadze współpracę z fotografem, jeśli następuje zmieszanie to może warto się zastanowić

Z wielu sytuacji w trakcie całego reportażu można wybrnąć tak a żeby kadr pominął filmowca, który nie zamierza uszanować współpracy. Ale niestety w takiej sytuacji może też ów osoba stać się integralną częścią wielu kadrów.

W sumie to jeszcze się zastanawiamy nad kimś kto ogarnie włosy, florystykę a może znasz jakiegoś dobrego DJ lub zespół…?


Od pierwszego ślubu jaki miałem przyjemność wykonać minęło już ponad 10 lat, dzięki temu przeszedłem szerokie spektrum reprezentantek i reprezentantów wszelakich usług związanych z tym wyjątkowym dniem. Dlatego z radością i czystym sumieniem dzielę się tymi osobami z którymi warto podjąć współpracę przy tym wyjątkowym dniu. I tą listę najdziecie o tutaj → Moja lista firm, które bym chciał gdybym tylko był przed ślubem. TAK i to jest prawda, chciałbym zatrudnić wiele z tych osób przy swoim ślubie, ale jestem już po. Ale Wy możecie śmiało skorzystać a niektórzy oczywiście byli i na moim ślubie.

Szukamy DJ na wesele Love Needs Poznań
Dlaczego chcesz nam towarzyszyć od początku przygotowań Love Needs

Dlaczego chcesz nam towarzyszyć od początku przygotowań?


Tutaj mam na względzie dwie rzeczy. Najważniejsza to ta, że chcę reportażem opowiedzieć historię tego dnia. Uchwycić i zarejestrować przygotowania, gdzieś buduje się napięcie a towarzyszą mu te bardzo wyjątkowe chwile kiedy nikt może nie dostrzegać a mama pani młodej wpada w chwilę zamyślenia, tato wychodzi na ogród żeby uporządkować to co chce przekazać w trakcie błogosławieństwa. Mogę też podejrzeć i uwiecznić to jak pięknieje sala przygotowywana na wasze przybycie czy też miejsce plenerowej ceremonii. Te małe skrawki chwil budują opowieść, a co to by była za opowieść jak by zaczynała się od “i weszli do świątyni”, tak czegoś brakuje i jakiś to się nie chce poukładać. Hmmm i tutaj jest ten drugi aspekt, samopoczucia: Waszego, mojego i Waszych najbliższych. Będę kimś totalnie obcym, a w trakcie przygotowań uda nam się nawiązać już relację i będę Pawłem z aparatem a nie jakimś tam “gościem” który pojawił się w kościele i ma zrobić zdjęcia. Dodatkowo warto pamiętać, że te zdjęcia będą naszą pamiątką i zawsze będziemy mogli obejrzeć całą historię, a do albumu czy waszej prywatnej galerii możecie wybrać zdjęcia od ów kościoła.

Firt look – co to takiego i dlaczego lubisz je robić?


Jest to bardzo urokliwy, wyjątkowy i pełen emocji nowy trend w fotografii ślubnej. Żeby to wszystko ziściło się jednym miejscu, w jednym momencie wcale nie musicie przygotowywać się oddaleni od siebie kilometrami. Może być to nawet w tym samym budynku a najważniejsze by się przed tym momentem nie widzieć, czyli mogą to być oddzielne pomieszczenia. Jest jeszcze drugi ważny punkt. Żeby się piękno zadziało musimy zadbać o to by miejsce spotkania było puste od osób postronnych. Czyli w ustalone miejsce w ogrodzie, pobliskim lesie czy do salonu udaję się tylko ja Twój narzeczony a Ty po dwóch minutach przychodzisz… lub na odwrót. Widzicie się wtedy pierwszy raz gotowi do tego żeby tego dnia przyrzec sobie miłość. Pojawiają się wtedy najszczersze uczucia, pełne miłości, radości i wzruszenia, dlatego chcę byśmy byli w tym miejscu sami, żeby obecność innych osób być może nie na miejscu czyjś komentarz, chichot zbóżył to co ma nastąpić…

Firt look – co to takiego i dlaczego lubisz je robić? Love Needs
Błogosławieństwo – czy musimy o czymś pamiętać? Love Needs Poznań

Błogosławieństwo – czy musimy o czymś pamiętać?


Tutaj warto poprosić rodziców o jedną rzecz. Mianowicie o to by nie dali porwać się pośpiechowi i żeby podchodzili do Was kolejno i dopiero jak jeden rodzić podejdzie to podchodzi drugi. Wniesie to troszkę spokoju do tej sytuacji oraz zapobiegnie temu, że rodzice zaczną się nad Wami kłębić. I unikniemy sytuacji że jedno z rodziców podaje krzyż do pocałowania a drugie już jest obok i robi znak krzyża na czole… Jest to też ostatni moment kiedy spotkamy się z gości i grono ludzi nasz otaczających znacznie się powiększy. Dlatego jeśli chcemy rodzicom podziękować dyskretnie bo może na przykład być dla nich krępujące wystąpienie przed publiką 120 osób to jest to bardzo odpowiedni moment. Nie wyklucza to oczywiście np. puszczonego filmu z podziękowaniami na sali, ale myślę, że tu w “ciasnym” gronie najbliższych po błogosławieństwiem możemy więcej i z mniejszym stresem podziękować pięknymi słowami. Weźcie do pod uwagę ?

Czy nasi goście mogą fotografować podczas ceremonii i wesela?


Warto sobie postawić jedno pytanie czy zależy nam na pięknych zdjęciach od naszego fotografa ślubnego któremu za to płacimy. Oczywiście nie uważam że jak goście będą robić zdjęcia w trakcie ceremonii i wesela to nie otrzymacie żadnych dobrych zdjęć. Bo po to jestem a żeby “wycisnąć” co się da z tego dnia ale ów wujkowie, ciecie i kuzynowie bardzo ograniczą mi pole manewru. Co więcej zdjęcia z tych telefonów, tabletów bardzo szybko lądują w internecie czy takimi zdjęciami chcecie się chwalić? Osoby takie działają bardzo instynktownie i nawet nie zdają sobie sprawy jak mogą popsuć kadr a nawet i zaburzyć ceremonię. Na jednej z takich w momencie przysięgi nagle do koła pojawiło się 3 wujków z różnego rodzaju aparatami, ksiądz przerwał ceremonię i poprosił o powrócenie do ławek. Chyba nie zależy Wam na takim zamieszaniu. Polecam wtedy skorzystać z możliwości jakie daje nam Wedding Unplugged – możemy poinformować naszych gości, że fotograf przekaże przez Was link i hasło do fotografii z reportażu które będą mogli pobrać! Myślę że brzmi to wyśmienicie.

Czy nasi goście mogą fotografować podczas ceremonii i wesela? Love Needs
Zbliża się napięcie czyli pierwsze koty za płoty – ceremonia? Love Needs

Zbliża się napięcie czyli pierwsze koty za płoty – ceremonia?


To chyba tutaj stres osiąga szczytowe notowania potem już tylko pozostaje pierwszy taniec. Ale i tutaj warto zapamiętać o kilku kwestiach i szkoda że jeśli o nich w nerwach zapomnimy to nie każdy ksiądz przyjdzie nam z pomocą. A mowa tu o tym a żeby pamiętać iż przysięgę składamy SOBIE w przypadku ceremonii kościelnych dodatkowo przed Panem Bogiem ale ksiądz jest tu tylko świadkiem o sobą prowadzącą obrzęd tak więc nie patrzymy na niego i nie jesteśmy do niego zwróceni a do siebie wzajemnie. A po złożonej przysiędze nie musimy pytać ani czekać na zgodę od księdza możemy drugą połowę śmiało pocałować… ale ciii… niech ksiądz się nie dowie że Wam mówiłem. Następnym punktem ceremonii kościelnej będzie znak pokoju, i jeśli tutaj udajemy się do rodziców a żeby na ten znak podać im dłoń. To zachowajmy podobny spokój jaki rodzice mieli zachować na błogosławieństwie. Idziemy najpierw do jednych rodziców i podajemy im dłoń po kolei a następnie do drugich. Jeśli się rozdzielicie to przepraszam ale ja takiej mocy jeszcze nie nabrałem ? I ostatni punkt pod tytułem ceremonia o którym często się zapomina to wyjście i warto a żeby w trakcie kiedy Wy klęczycie i modlicie się po ceremonii. Świadkowie wstają i proszą gości dyskretnie o opuszczenie kościoła. Kiedy goście wyjdą wychodzicie Wy. Bo chyba nie chcemy wychodzić z kościoła jako pierwsi przed pusty kościół lub co gorsza wchodzimy a bokami przeciskają się goście i w samym wyjściu mamy ścisk jak przy wysiadaniu z autobusu w godzinach szczytu.

Mini plener w dniu ślubu a sesja innego dnia – czym się różni i czy mini plener zawsze się odbędzie?


Jak zapewne zauważyliście w moich pakietach jest taka pozycja “krótki plener tego samego dni” i pojawia się on nie bez przyczyny. Jeśli tylko Wy wyrazicie ochotę to tego dnia wykonam wam kilka zdjęć wykorzystując lokalizację wokół miejsca gdzie odbywa się przyjęcie, dodatkowo wykorzystamy złotą godzinę (jest to godzina przed zachodem kiedy pięknie rozprasza się i wygląda blask zachodzącego słońca) i zajmie nam to maksymalnie 30 minut już wliczając w to tak zwane grupówki (czyli zdjęcia z rodzicami, świadkami, dziadkami, rodzicami chrzestnymi i znajomymi) to Wy decydujecie czy i z kim je robimy. Warto by te osoby o tym wiedziały i były gotowe anie żebyśmy tracili czas na ich szukanie. Jeśli nie uda nam się z racji napiętego grafiku ów dnia wykorzystać złotej godziny. To możemy wykorzystać wnętrze lokalu, pałacu, hotelu gdzie nasze przyjęcie się odbywa. Co ma na celu krótki plener tego samego dnia? Uchwycenie “gorących” uczuć tego dnia, oddanie pięknymi portretami tego jak wyglądacie, gdyż plener innego dnia tyczy się troszkę innymi prawami. Makijaż, fryzura już mogą i raczej nie będą takie same, miejsce też będzie inne. Ale oczywiście i plener innego dnia w sobie też zamyka piękne uczucia które będę starał się w Was pobudzić moimi sposobami. Plener ten ten też trwa dużej z racji na lokalizacje jakie zostaną wybrane, a możemy pojechać wszędzie! Fotografuję wszędzie tam gdzie biorą mnie ze sobą moje pary, dlatego też po podpisaniu umowy dostajecie dostęp do szerokiej listy pięknych miejsc w całej Polsce i nie tylko!

Mini plener w dniu ślubu a sesja innego dnia – czym się różni i czy mini plener zawsze się odbędzie? Fotografia ślubna Love Needs

Macie jeszcze jakieś pytanie z tyłu głowy? Piszcie śmiało! Wasze pytanie może pomóc następnej parze.