Chcemy żebyście traktowali to jako dobre rady. Możecie z nich czerpać w takiej rozpiętości jak tylko będziecie chcieli i czuli potrzebę. Ten dzień jest jednym z najważniejszych dniu w Waszym życiu i jak to jest z tymi ważnymi chwilami również i stresujący. To zaczynajmy…

Będzie to kilka kroków którymi przeprowadzimy Was przez dzień ślubu ale nie tylko. Wskazówki te mogą zaowocować jeszcze piękniejszymi kadrami…

KROK 1 – SESJA NARZECZEŃSKA

Jest to pierwsza okazja do tego a żebyśmy spędzili razem troszkę czasu. W takcie tej sesji Wy łapiecie luz i naturalność przed obiektywem, ja Was poznaję. Wspólnym mianownikiem będą jeszcze bardziej naturalne kadry i Wy nie skrępowani w tym ważnym dniu który zbliża się wielkimi krokami. Ale najlepiej zrobić taką sesję przynajmniej na kilka miesięcy przed ślubem. Troszkę można też tej sesji poczytać tu → Sesja narzeczeńska – co, jak i w ogóle po co?

KROK 2 – PRZYGOTOWANIA DO ŚLUBU

Zadbajcie o miejsce w którym będziecie się przygotowywać. Niech ważne dla was przedmioty stanowią całość tego otoczenia. Ulubione wspólne zdjęcie, ulubione książki, przedmioty sentymentalne nie to będzie z Wami, niech Was otacza ale w ładzie. Bez względu czy to będzie pokój w rodzinnym domu, pokój hotelowy, ogród niech tam będzie cząstka Was. Zadbajcie o to żeby ktoś z najbliższych Wam towarzyszył w trakcie ubierania im więcej najbliższy na tym etapie tym ciekawsze interakcje a co za tym idzie kadry

PANNA MŁODA:

Pamiętaj o detalach, które budują cała otoczkę: specjalny wieszak do sukni niech wisi w widocznym miejscu tak bym mógł zabrać ją na krótki spacer i znaleść jej idealne miejsce do zdjęcia. Przed ubieraniem sukni miej na sobie coś kobiecego i subtelnego, bo szlafrok w krowy może nie prezentować się tak dobrze jak na przykład też szlafrok ale satynowy w stonowanych kolorach.

Przygotowania ślubne Love Needs

Wszystkie dodatki przygotuj proszę w jednym miejscu tak bym mógł i je zabrać na zdjęcia (pierścionek zaręczynowy, obrączki, zaproszenia na Wasz ślub, biżuteria, szpilki), chyba już zauważyliście, że lubię im pościć chwilę uwagi i stworzyć wyjątkowe kompozycje. Tak – dobrym pomysłem jest sącząca się ulubiona muzyka z głośnika, wprowadza Cię w nastrój i uspokaja. Jeśli tylko jakiś inny przedmiot, rzecz jest

dla Ciebie ważna, proszę powiedz mi o tym a ja będę Ci bardzo za to wdzięczny. Na koniec przygotowań może z osobami które Ci towarzyszyły chciałabyś wypić lampkę szampana? Świetny pomysł ale zadbaj o to wcześniej żeby był schłodzony.

PAN MŁODY:

Jeśli umówisz wizytę u barber na ten poranek to z miłą chęcią udam się z Tobą, jeśli nie będzie Was dzielić 50 km odległości to poświęcę tyle samo uwagi co Twojej narzeczonej. Do Ciebie też mam prośbę żebyś coś przygotował. I są to spinki do mankietów, muszka / krawat / musznik, buty, butonierkę, zegarek ten na rękę jeśli będzie Ci towarzyszył i tak samo młot Thora jeśli też… Również w takcie Twoich przygotowań miej koło siebie swojego światka i najbliższych.

Przygotowania Pana Młodego Love Needs

KROK 3 – CEREMONIA

Wchodząc do kościoła, urzędu, podążając do urzędnika na ślubie plenerowym, w każdej z tych sytuacji – patrzcie przed siebie, na gości nie w ziemię. Idźcie wolno tak by wszyscy mogli się na Was napatrzeć.

Ceremonia kościelna, fotografia ślubna Love Needs

Jeśli tata wprowadza córkę, również róbcie to wolno, uścisk ręki z przyszły zięciem też niech będzie wyraźnie zaznaczony jak i ostatni pocałunek w czoło przez ojca.

Jeśli ksiądz przychodzi po Was i wprowadza to nie musicie iść pół kroku za nim. Jak już się obróci od Was i ruszy w kierunku ołtarza odczekajcie chwilę i dopiero ruszcie.

Na Wasz dzień zaplanowane jest to jeszcze inaczej, przedyskutujmy to, powiedzcie mi jak to widzicie a ja postaram się coś podpowiedzieć.

Co bardzo ważne, poproście najbliższą rodzinę, gości a żeby usiedli od pierwszych ławek / krzeseł. Bo kiedy goście siadają od 3/4, czy połowy to wygląda to tak jakby duża część nie przybyła. Warto też pamiętać o świadkach niech ich krzesła nie znajdują się zaraz za Wami, dajcie sobie troszkę przestrzeni i dodatkowo rozsuńcie ich krzesła ale niech nadal pozostają widoczni a nie w ławkach z najbliższą rodziną.

Podczas ceremonii – skupcie się przede wszystkim na sobie bo to sobie będziecie składać przysięgę. Nie bójcie się okazywać sobie czułości. Głębokie spojrzenia, mrugnięcie, trzymanie się za ręce a nawet subtelny pocałunek w policzek tak by druga połowa czuła że jesteś tak blisko ja tylko możesz… kocham chwytać takie momenty.

Przysięgę powtarzajcie stojąc zwróceni do siebie, patrząc głęboko sobie w oczy, zakładając powoli obrączki. TO JEST WASZA CHWILE nie spieszcie się! Po przysiędze nie musicie czekać na pozwolenie księdza ani prosić o zgodę możecie się pocałować! Niech też to trwa chwilę, od teraz jesteście już na zawsze jesteście razem i dla siebie.

Przysięga ślubna Love Needs Fotografia Ślubna Poznań

Wyjście z kościoła, powtórzę to co napisałem tu

> I ostatni punkt … o którym często się zapomina to wyjście i warto a żeby w trakcie kiedy Wy klęczycie i modlicie się po ceremonii. Świadkowie wstają i proszą gości dyskretnie o opuszczenie kościoła. Kiedy goście wyjdą wychodzicie Wy. Bo chyba nie chcemy wychodzić z kościoła jako pierwsi przed pusty kościół lub co gorsza wchodzimy a bokami przeciskają się goście i w samym wyjściu mamy ścisk jak przy wysiadaniu z autobusu w godzinach szczytu.

Tuż po przekroczeniu progu możecie okazać sobie uczucia pocałunkiem i postawić na ekspresję a z całą pewnością będzie pięknie.

KROK 4- KRÓTKI PLENER TEGO SAMEGO DNIA

Są dwie rzeczy które można spiąć w klamrę krótkiego pleneru i jedna dodatkowa.

Zachęcam każdą parę do wykonania zdjęcia grupowego, po obiedzie, przed pierwszym tańcem. W tym momencie DJ/zespół prosi gości o powstanie i zaprasza do zdjęcia grupowego. Mamy wszystkich gości, spokojnych bo najedzonych, nigdzie nie zdążyli się rozejść. Po zdjęciu grupowym wszyscy zaproszeni są na pierwszy tanie jeśli takowy planujecie. Tak zdjęcie grupowe jest ustawione, tak zawsze znajdzie się ktoś to się sobie na nim nie podoba, ale mamy na jednej fotografii wszystkich zaproszonych gości i nawet nie wiecie jaką wartość będzie miało to zdjęcie na którym jesteście wszyscy razem a za czas jakiś zacznie kogoś z tego zdjęcia brakować…

Po pierwszym tańcu i najlepiej w złotą godzinę, czyli na godzinę przed zachodem kiedy światło jest najpiękniejsze w swej postaci do zdjęć “porywam” Was na krótki plener. Wykorzystujemy najbliższe tereny, które otaczają miejsce wesela. Uwierzcie większość gości nie zauważy Waszej nieobecności, a zabawa będzie trwać. Jest to bardzo krótki czas, maksymalnie do 30 minut.

Plener w dniu ślubu Love Needs Fotografia Ślubna

Chcę kilkoma pięknymi portretami oraz kadrami pełnymi Waszej miłości uwiecznić “gorące” uczucia z tego dnia. Plener jeśli będzie kieruje się już innymi regułami i zapewne będzie to inna fryzura makijaż… Naprawdę warto.

Przed tym jak skupię się na Was wykonujemy tak zwane grupówki, zdjęcia z rodzicami, świadkami, rodzicami chrzestnymi, dzidkami czy najbliższymi znajomymi. Są to bardzo ważne zdjęcia bo to one najczęściej lądują w ramce na biurku u taty lub w specjalnej ramce w salonie! Ważne żebyśmy zadbali o to aby te osoby wiedziały że takie zdjęcia będą wykonywane i kiedy, żeby nie tracić czasu na szukanie tych osób.

Całość grupówki i Wasz krótki plener to maksymalnie 30 minut.

Jeśli plan dnia jest tak napięty, że nie uda nam się wyrwać na złotą godzinę wtedy w wolnej chwili wykonujemy zdjęcia wykorzystując wnętrze miejsca gdzie odbywa się wesele.

KROK 5 – ZDJĘCIA NA WESELU

Przebieg punktów kulminacyjnych będziemy mieć ustalony więc nie pozostaje Wam nic innego, niż się świetnie bawić na własnym weselu z najwspanialszymi gośćmi.

Wesele fotografia ślubna Love Needs

Mogę jedynie prosić a żeby pierwszy taniec trwał dużej niż 30 sekund… Tak wiem że świetnym wyjście jest po ów 30 sekundach poprosić gości o dołączenie. Ale To jest Wasz pierwszy taniec pamiętajcie o tym. Ja jestem osobą totalnie nie tańczącą, nie poszliśmy na nauki tańca ponieważ zabrakło nam czasu. Ale na pierwszy kawałek wybraliśmy utwór John Legend – “All of Me” – znacie? To jest 5:07 napiszę słownie pięć minut i siedem sekund, zatańczyliśmy go z moją ukochaną Mileną całego od pierwszej do ostatniej sekundy. Zatańczyliśmy to dużo na wyrost powiedziane. Bujaliśmy się czasami wypuściłem Milenę z obrotem za co dostałem głośne owacje od moich gości. Ale to było nasze pięć minut, zdążyłem powiedzieć Milenie jak bardzo się cieszę że tu z nią jestem i jak bardzo Ją kocham…

Ps. 1. Z tego wzruszenia zapomniałem o jeszcze jednym. Możecie obsługę poprosić wcześniej o to a żeby napoje podawane były w szklanych naczyniach. Znacznie lepiej się prezentują z pięknymi dekoracjami stołów o które zadbaliście niż plastikowe butelki.

Ps. 2. Aha na dwa tygodnie przed ślubem otrzymacie specjalnego maila, w którym są te wszystkie istotne punkty zawarte.

PAMIĘTAJCIE BY BYĆ SOBĄ, DUŻO SIĘ UŚMIECHAĆ, OKAZYWAĆ SOBIE BLISKOŚĆ! A Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BĘDZIE PIĘKNIE!

Fotografia ślubna z plenerem tego samego dnia Love Needs Poznań
Love Needs plener w dniu ślubu