Przygotowaliśmy pytania jakie chyba powinny paś na spotkaniu z fotografem tym, który to ma być odpowiedzialny za najważniejszą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia jakim jest ŚLUB. Tak więc nie przedłużając zapraszamy do krótkiej listy pytań i odpowiedzi do fotografa.

CZY MAMY ZAPEWNIĆ TRANSPORT I NOCLEG?

Nie macie, i o tym jeśli tylko mamy możliwość to przypominamy naszym parom. Nasz oferta jest ALL IN ONE, nie ma żadnych dopłat za dojazd w dniu ceremonii.

JAK SIĘ UBIERACIE TEGO DNIA?

Tak, a żeby się nie wyróżniać i wtopić w tłum waszych gości. Są to ciemne spodnie i koszula. To zależy którą uprasuje mi żona ? Milena natomiast ma troszkę większy wachlarz, po prostu ma bogatszą szafę.

CZY ZDJĘCIA SĄ „OBROBIONE” I W JAKIEJ FORMIE JA DOSTAJEMY?

Jasne – każde z dokładnie wyselekcjonowanych zdjęć zostaje poddane obróbce. Zdjęcia otrzymujecie na pendrivie, który posiada dedykowane ekskluzywne etui. Zdjęcia te gotowe są do druku w każdym fotolabie jednak zalecam wywoływanie odbitek u mnie. Dlaczego? Zapytaj a z miłą chęcią Wam o tym opowiem(format jpeg od 12 do 21 megapixeli)

ILE ZDJĘĆ OTRZYMUJEMY?

To zależy od wybranego pakietu, ponadto zawsze istnieje możliwość dokupienia zdjęć lub też całego wykonanego materiału zdjęciowego.

CZY MOŻNA COŚ ZMIENIĆ W ZAPROPONOWANYCH “PAKIETACH”?

Jasne, stworzone są one na podstawie już kilkunastu lat doświadczeń z Parami Młodymi, jednak każdy ma inne oczekiwania. Dlatego też, możemy razem usiąść i stworzyć coś specjalnie dla Was.

CZYM DLA WAS JEST FOTOGRAFIA ŚLUBNA I CO NAJBARDZIEJ LUBICIE W SWOIM ZAWODZIE?

Pozwolicie że tutaj posłużę się moim ulubionym cytatem“Photography for me is not looking, it’s feeling. If you can’t feel what you’re looking at, then you’re never going to get others to feel anything when they look at your pictures.” A to co najbardziej lubimy to poznawać Was, rozwijać swoją pasję z której czerpiemy przyjemność pełnymi garściami. Wspaniale jest w życiu robić to co się kocha a my kochamy fotografię na dodatek z nutką miłości i uczucia Waszego! Co więcej jest to nasza pasja gdyż na codzień zajmujemy się czymś zupełnie innym.

UŻYWACIE LAMPY BŁYSKOWEJ NP. W KOŚCIELE?

Nieeee, wiecie ile spojrzeń byłoby skierowanych na nas w takiej sytuacji? A to zdecydowanie Wy macie być w centrum uwagi! Jeśli używamy lampy to jest to ostateczna ostateczność. Staramy się jak najwięcej emocji i sytuacji tego dnia zarejestrować z boku, nie rzucając się w oczy, jak najmniej zauważalnie. I dysponujemy sprzętem, który pozwala nam na zrobienie dobrych zdjęć w dyskretny sposób.

CZEGO NIE WIDZĄ INNI, A DOSTRZEGACIE TY WY?

Na jednym z uniwersytetów wykonano badania i okazało się, że przeciętny człowiek oglądając zdjęcie dokonuje około 200 ruchów gałek ocznych, gdzie fotograf wykonuje ich ponad 1000 ? i to kolejny dowód na to, że fotografia ślubna wymaga tego kogoś kto dostrzeże więcej niż kuzyn czy wujek z aparatem ?

BĘDZIEMY MOGLI ZOBACZYĆ NASZE ZDJĘCIA ONLINE?

Jasne – przez 12 miesięcy będą one w specjalnej galerii do której dostęp będzie na hasło znane Wam i osobom którym je przekażecie ? co więcej Wasi goście mają osobny dostęp co pozwala na wykorzystanie wielu ciekawych możliwości tej galerii. Co więcej z jej poziomu można zamówić odbitki a nawet i StoryAlbumy czy też StoryBook’i

CZY JESTEŚCIE JAKOŚ ZABEZPIECZENI PRZED AWARIĄ SPRZĘTU?

Jak najbardziej i jest nam znana złośliwość rzeczy martwych. Dlatego przy sobie mamy zapasowe body, z którego też w trakcie Waszej uroczystości korzystamy naprzemiennie. Zdjęcia zapisywane są na kilku kartach pamięci, a w trakcie wesela archiwizowane na drugim dysku i laptopie.

JAKI JEST DODATKOWY KOSZT JEŚLI PLENER MIAŁBY SIĘ ODBYĆ XXX KILOMETRÓW OD MIEJSCA ŚLUBU?

Nie ma żadnego! Wystarczy że jedziemy na plener waszym autem. Jeśli miałbym “dobić” do Was nad morze, w góry czy gdziekolwiek, to zawsze bierzemy pod uwagę najtańszy środek transportu i jeśli np. jest to PKP, to kosztem będzie zwrot wartości biletu.I nie musi to być pierwsza klasa ?

JAKIE WASZYM ZDANIEM SĄ NAJWAŻNIEJSZE CZYNNIKI DECYDUJĄCE O DOBRYM ZDJĘCIU?

Moment, światło, kadr i autorski post processing, tym charakteryzuje się dla nas fotografia ślubna. A czynnikiem decydującym i zapinającym to w całość są emocje!

NA JAKIM SPRZĘCIE PRACUJECIE?

Od lat pracujemy na sprzęcie Sony oraz Canona i obiektywach stało ogniskowych o wysokiej jasności… Ale to co dla nas się liczy to nie czym a jak i efekt końcowy, który ma stać się najpiękniejszą pamiątką na zawsze!

GDZIE BĘDZIE SESJA PLENEROWA, MACIE SWOJE MIEJSCÓWKI?

Oj, to nie chodzi o nasze miejscówki, ta sesja ma odzwierciedlać Was! To mają być wasze miejsca i nie ma takiego stwierdzenie „w naszej okolicy nic ciekawego niema”. W to nie uwierzymy! Gdzie byliście na pierwszym spacerze, gdzie najchętniej spędzacie razem czas? Z każdego miejsca jesteśmy w stanie wyciągnąć ciekawe kadry, które zapamiętane będą na długie lata. Oczywiście w trakcie rozmowy z Wami i poznania Was, podpytamy co się Wam podoba ? i mamy taką tajną listę ze zdjęciami wielu miejsc które służą naszym parą jako inspiracja. Dzielimy się dostępem do tej naszej listy po tym jak zdecydujecie się, że to my będziemy odpowiedzialni za rejestrację wspomnień z tego wyjątkowego dnia.

CZY PRACUJECIE POZA WIELKOPOLSKĄ I POZNANIEM?

Tak, oczywiście, nie ograniczamy się tylko do zdjęć w Poznaniu. Wykonaliśmy już zdjęcia w kilkunastu miastach jak np. w Wrocławiu, Gdańsku, Koninie, Łodzi, Warszawie. A Twoje miasto może być kolejnym na naszej mapie podróży do Par Młodych ?

A CO Z POZWOLENIEM NA FOTOGRAFOWANIE CEREMONII?

Posiadamy pozwolenie i ukończony kurs. Ponadto, jeśli to tylko możliwe, przed ceremoniom pojawiamy się w zakrystii, aby przedstawić się księdzu i wysłuchać jego szczególnych uwag, jeśli takie oczywiście posiada. W końcu wszyscy tego dnia pracujemy na Wasze wielkie święto.

JAKI JEST OKRES OCZEKIWANIA NA ODBIÓR NASZEGO MATERIAŁU?

Maksymalny czas to 100 dni od pleneru. Wybór zdjęć następnie obróbka, projekt StoryAlbumu, jej produkcja, wszystko to są to bardzo czasochłonne procesy których nawet nie zamierzam przyspieszać gdyż jakość jest tutaj najważniejsza. Ponadto przy określaniu tego czasu wzięte jest pod uwagę wile czynników, które mogą się przytrafić i wydłużyć czas oddania Waszej pamiątki. Natomiast średni czas z poprzedniego sezonu to około 40 dni