KIM JESTEŚMY?

I SKĄD SIĘ WZIĘLIŚMY

POZNAJCIE NAS... MIESZKAMY W POZNANIU I NA CO DZIEŃ JESTEŚMY MAMĄ I TATĄ, DLA MAŁEGO TYMONA ORAZ ANASTAZJI I JUŻ WIĘKSZEGO DANIELA. LUBIMY SIĘ WYGŁUPIAĆ I ŚMIAĆ, JEŚLI TYLKO POJAWIA SIĘ MOŻLIWOŚĆ TO LUBIMY POSŁUCHAĆ MUZYKI ALE TEŻ SŁUCHAMY NASZYCH ROZMÓWCÓW AHA I WINO... TO SŁUCHANIE I WINO MOŻNA CHYBA POŁĄCZYĆ W TAKIE MOTTO"...Wino! Bo żadna dobra historia nie zaczyna się od sałaty..."NO ALE CO Z TĄ FOTOGRAFIĄ?

Paweł


Zajmuję się nią od 2001 roku. Kipiałem pomysłami, ale cierpiałem na brak funduszy, więc pierwsze zdjęcia robiłem aparatem pożyczonym od wujka. Były to głównie zdjęcia reportażowe robione podczas różnych imprez masowych i klubowych, regularnie publikowałem swoje prace w lokalnej gazecie. Po kilku latach zakupiłem swojego pierwszego wymarzonego Canona G3. Apetyt rósł w miarę jedzenia: wkrótce była już “przesiadka” na pierwszą lustrzankę. Z czasem rozwijał się nie tylko mój warsztat, ale i narzędzia pracy: kolejne zakupy to wszelkiego rodzaju dodatki jak lampy, blendy itp. – wszystko po to, by robić jak najlepsze zdjęcia w każdych warunkach pogodowych i lokalowych. Jaką szkołę ukończyłem? Jest to najczęstsze pytanie, jakie słyszę od osób oglądających moje zdjęcia.

Nie jest to ASP, ani żaden kierunek pokrewny, co nie przeszkadza mi w robieniu dobrych reportaży ślubnych. Z wykształcenia jestem socjologiem, lubię i potrafię obserwować ludzi. Fotografia to moja pasja, która wyrosła z małego hobby. Na początku była to chęć przedstawienia jakiegoś wydarzenia, jak jest przeze mnie odbierane. Potem pojawiła się chęć zatrzymania emocji i radości ludzi bawiących się w trakcie imprez masowych, a to silnie odcisnęło się na moim warsztacie, zmuszając mnie do pracy w ciężkich warunkach oświetleniowych i robienia zdjęć przy świetle zastanym, na które nie mamy wpływu. Dobra, ostatnie zdanie brzmi jak branżowy szyfr, ale uwierzcie – wszystkie te rzeczy są ważne, by powstało dobre zdjęcie.

Milena


Ja natomiast zaczęłam swoją przygodę z fotografią analogową, a pierwszym aparatem był Zenit TTL. W tak zwanym międzyczasie pochłonęły mnie moje studia i fotografia stała się bardzo okazjonalna. Ale cały czas mi towarzyszyła. Ta miłość powróciła z większym zaciekawieniem wraz z tym jak poznaliśmy się z Pawłem. Wielokrotnie od tego czasu robił oczywiście podchody a żebym spróbowała robić zdjęcia na lustrzance… i zgodnie z powiedzeniem, że “…kropla drąży skałę…” udało mu się i z czasem coraz częściej zaczęłam sięgać po Pawła aparaty.

To co jest jeszcze fajne w tej historii to, to, że czerpaliśmy swoją wiedzę wzajemnie od siebie. Paweł na moim Zenicie zrobił swój pierwszy film.

W tak zwanym międzyczasie wzięliśmy ślub, pojawiły się dzieci a wraz z nimi wspaniałe momenty do uwieczniania i tutaj moja miłość z lustrzankami się zacieśniła… mijały kolejne lata, fotografowanie dzieci, rodzin w stylistyce lifestyle. A z początkiem 2018 roku razem zaczęliśmy fotografować jako duet, minął pierwszy sezon ślubny! Który jeszcze bardziej wzbogacił i rozwinął naszą fotografię. Zapragnęłam więcej więc JESTEŚMY!

Wiele wspólnych doświadczeń i tych nabytych umiejętności wcześniej, które wnieśliśmy do naszego duetu procentuje teraz przy wykonywanej fotografii ślubnej.

Realizujemy reportaże ślubne na terenie całego kraju – począwszy od Poznania, Konina, Wrocławia, Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy, Krakowa a na Rzeszowie kończąc. Gdzie? Rzeszów przecież to nie koniec świata a my pojedziemy WSZĘDZIE TAM gdzie nas zaprosicie a żebyśmy opowiedzieli zdjęciami historię WASZEGO DNIA!

Nie przeszkadzają nam ekstremalne warunki oświetleniowe w trakcie ceremonii ślubnej czy też wesela – wręcz przeciwnie: lubimy wyzwania, a przede wszystkim kochamy zatrzymywać czas i emocje z tego bardzo ważnego dnia, który wkrótce nadejdzie w Waszym życiu!

Pomagamy zachować piękne wspomnienia na zawsze, tak żeby nie odeszły w niepamięć.

Ciągle się rozwijamy, doszkalam, bierzemy udziały w warsztatach, poszukujemy nowych pomysłów i inspiracji – w albumach, książkach, pomysłach Par, z którymi mamy przyjemność współtworzyć najpiękniejsze pamiątki!


Nasze fotografie wyróżnione zostały między innymi przez:

UWIELBIAMY WYZWANIA, NIEOCZYWISTE PLENERY, DZIKIE POMYSŁY – KAŻDY JEST DO ZREALIZOWANIA, MUSIMY SIĘ TYLKO WSPÓLNIE ZASTANOWIĆ: JAK?